Jako Niepubliczny Żłobek "ARKA" funkcjonujemy od 10 marca 2015 r. na podstawie zaświadczenia  o dokonaniu wpisu w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych przez Prezydenta Miasta Chełm.

Żłobek mieści się w Chełmie przy ul. 11 Listopada 2 , w budynku Hotelu Lwów obok Gmachu na I piętrze.

Organem prowadzącym placówkę jest INTEGRA Sp. z o.o.

Naszymi wychowankami są dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.00 przez cały rok.

Dzieci mają do dyspozycji bawialnię, sypialnię, jadalnię oraz specjalnie dostosowaną łazienkę.

Prawidłowe żywienie

Dbając o rozwój dziecka w czasie intensywnego wzrostu zapewniamy odpowiednio zbilansowane i zróżnicowane posiłki, które zawierają optymalne wartości odżywcze.

Jadłospis jest przygotowany zgodnie z normami przez dietetyka dziecięcego.

Przestrzegamy diet uwarunkowanych zdrowotnie, a rodzice codziennie mogą zapoznać się z aktualnym jadłospisem.
W czasie posiłków nasze dzieci mogą jeść w zależności od ich potrzeb. Nie ograniczamy posiłków, każde dziecko zawsze może poprosić o dokładkę. Opiekunki zachęcają również do próbowania nowych potraw, ale nie zmuszają dzieci do jedzenia. Przy stole uczymy dzieci zasad dobrego zachowania oraz posługiwania się sztućcami.

Czas odpoczynku

Po obiedzie jest czas na wypoczynek. Dzieci mają możliwość poobiedniej drzemki na wygodnych leżaczkach. Ponieważ potrzeby dzieci są zróżnicowane, jeśli nie mają one ochoty na spanie, mogą przy spokojnej muzyce przeglądać książeczki, słuchać bajek czytanych przez opiekunki, odpoczywając po porannych zajęciach i smacznym obiedzie.

Zabawy na świeżym powietrzu

Pobyt na świeżym powietrzu to ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci. Oprócz rekreacji na placu zabaw, odwiedzamy pobliskie tereny zielone. Każdy spacer to radość odkrywania świata. Dzieci obserwują zmieniającą się przyrodę i pogodę, a opiekunki starają się wzbudzić w dzieciach jak największe zainteresowanie pięknem i bogactwem otaczającej przyrody.