Aktualności

Image
01.06.2024

EVENT RODZINNY Z ARKĄ 16.06.2024 R.


Do pobrania klauzula informacyjna dotycząca Eventu z Arką:

Klauzula Informacyjna

01.06.2024

REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

31.05.2024

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

MATEMATYKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem wagi

Dzisiejsze popołudnie służyło nabywaniu umiejętności ważenia przedmiotów na różnych wagach. Doskonaliliśmy umiejętności porównywania masy przedmiotów - określaliśmy, co jest lżejsze, a co cięższe.

Doskonaliliśmy też dodawanie za pomocą przedmiotów użytku codziennego - a dokładnie plastikowych wieszaków oraz spinaczy do ubrań. Na koniec zajęć przedszkolaki ćwiczyły celność rzutów. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

#steam #matematyka #wazenie #przedszkolearka #zabawa #nauka #radosc #dzieci #usmiech
Zobacz galerię
31.05.2024

ZAJĘCIA Z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Czy wiedzieliście, że możecie wspierać rozwój sensoryczny Waszych dzieci również w domu? Integracja sensoryczna to nie tylko terapia prowadzona przez specjalistów, ale także codzienne aktywności, które możecie wpleść w rutynę dnia.

Oto kilka pomysłów:
1. Stymulacja dotykowa - zabawy z różnymi teksturami, jak ryż, fasola, makaron, piasek czy woda, mogą wspaniale pobudzać zmysły.
2. Zabawy równoważne - stanie na jednej nodze, chodzenie po linii, jazda na rowerze czy hulajnodze to świetny sposób na pracę z równowagą.
3. Zabawy słuchowe - słuchanie różnych dźwięków natury, domowych instrumentów, a także rozpoznawanie źródeł dźwięków to doskonałe ćwiczenia na rozwój słuchu i koncentracji.
4. Zabawy wzrokowe - szukanie skarbów, zabawy z kolorami i kształtami, puzzle.
5. Zabawy z zapachami - rozpoznawanie zapachów w kuchni, aromatyczne zabawy z ziołami czy przyprawami.

#integracjaSensoryczna #rozwójSensoryczny #zabawaWDomu #wspieramyRozwój #przedszkolearkachelm
Zobacz galerię
01.05.2024

MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

Majowe Święta Narodowe

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...) Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem.”
Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”


Obchody świąt narodowych: 1 Maja Święto Pracy, 2 Maja Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i 3 Maja rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym przedszkolu zaczęliśmy już w dniach poprzedzających majowe święta.

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy przedszkolne uroczyście obchodziły te święta. Przedszkolaki cudownie prezentowały się w stroju galowym, a na piersi miały kotylion w barwach narodowych.
Nie zabrakło też znamienitych gości - przedstawicieli Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej, którym bardzo dziękujemy za cenny czas poświęcony naszym przedszkolakom.
Święta te są okazją do rozmów o ojczyźnie.
W celu przybliżenia dzieciom tematyki patriotycznej w każdej grupie wiekowej realizowane były różnorodne działania, które miały na celu:
- rozwijanie u dzieci postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej,
- wprowadzanie dzieci w świat polskich tradycji,
- rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń,
- rozbudzanie uczucia miłości i przywiązania do ziemi ojczystej,
- kształtowa świadomości bycia Polakiem i Europejczykiem.

Nasze dzieci wiedzą - że są Polakami, mieszkają w Polsce, mówią w języku polskim. Znają nazwę swojego kraju i swojego miasta oraz dobrze czuja się w swojej najmniejszej ojczyźnie w Chełmie, w domu i przedszkolu, szanują wszystkich ludzi.
Zobacz galerię
22.04.2024

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono na znak, aby nasza planeta była zielona i czysta. Podczas obchodów dzieci zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety?
Podczas zajęć poznawały też zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Uczyły się poprawnego segregowania śmieci oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę i to już od najmłodszych lat.

#dzienziemi #przedszkolearka #zielonydzień #uśmiech #dziecidbajaoplanetę
Zobacz galerię
12.03.2024

DZIEŃ MATEMATYKI

DZIEŃ MATEMATYKI "KRAINA KUBUSIA PUCHATKA"

MATEMATYKA otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia każdego dnia w niemal każdym aspekcie naszego życia.

Matematyka
kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.

Podczas dzisiejszych zajęć matematycznych dzieci aktywnie doskonaliły spostrzegawczość, przeliczanie w zakresie do 10, ale przede wszystkim świetnie się bawiły.

#STEAM #spostrzegawczość #dzieńmatematyki #zabawa #dzieci #przedszkolearka #Chełm #20minutdlamatematyki #naukaprzezzabawe
Zobacz galerię
08.03.2024

DZIEŃ KOBIET

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek.
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek”

Zbigniew Jeżyna


Dzień Kobiet w naszym przedszkolu o profilu multimedialno- matematycznym, jak co roku, to przemiłe święto dla wszystkich Pań i dziewczynek. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni składali życzenia dziewczynkom oraz Paniom. Chłopcy śpiewali „100 lat” i wręczyli drobne upominki przygotowane przez rodziców. Tego dnia w przedszkolu brzmiała taneczna muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Małe damy były bardzo uradowane i dziękowały za przygotowane niespodzianki. To był bardzo uroczysty dzień dla naszych małych kobiet.
Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.
#Swietokobiet #dzienkobiet #uroczystydzien #radość #uśmiech #przedszkolearka #Steam #Chełm
Zobacz galerię
07.03.2024

DZIEŃ LOGOPEDY

Dzień Logopedy w naszym przedszkolu

Ruch, słuch, mowa to metoda rozwijająca rozumienie mowy, słuchu i słownictwa u dzieci. Pod tym hasłem dnia 6 marca obchodzono w naszym przedszkolu o profilu multimedialno-matematycznym Europejski Dzień Logopedy. Tego dnia odbyły się zajęcia logorytmiczne prowadzone przez Panią Wiolettę Waszczuk -neurologopedę.

#Dzienlogopedy #ruch #słuch #mowa #zajecia #logorytmika #dzieci #zabawa #ćwiczenia #Steam #przedszkolearka #Chełm
Zobacz galerię
28.02.2024

LEKCJA PRZYRODY

Odlotowa lekcja przyrody - warsztaty z sowami.

"Każda sowa mądra głowa
Bywa bardzo pomysłowa.
No, bo w takiej mądrej głowie
Jest pomysłów całe mrowie."

Co jedzą sowy? Ile lat żyją? Czy sowy ruszają oczami?
Dzieci z przedszkola o profilu multimedialno-matematycznym poznały trzy gatunki sów, które Pani przywiozła ze sobą. Były to, m.in.: płomykówka, syczka zwyczajna oraz puszczyk. Sowy bardzo chętnie prezentowały się przed dziećmi. Pani opowiadała dzieciom o sowach nocnych i dziennych (jak je odróżnić), o tym w jaki sposób sowy słyszą oraz o ich bezszelestnym locie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wszystkich ciekawostek, a na koniec miały możliwość pogłaskania jednej z nich. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Czekamy na wiecej...

#Warsztaty #Sowy #płomykówka #syczek #puszczyk #ciekawostki #radość #uśmiech #dzieci #przedszkole #Arka #steam #Chełm
Zobacz galerię
Shape
Shape
Shape
Shape
Shape
Shape